Rehabilitacja


Rehabilitacja jest nieodłącznym procesem wspomagającym nie tylko efektywny powrót do sprawności fizycznej, ale i doskonałą metodą profilaktyki w zakresie sprawności fizycznej oraz zapobiegania dużej gamie kontuzji i urazów.

W naszej placówce macie Państwo możliwość skorzystania z profesjonalnej diagnozy oraz indywidualnie dobranego zestawu zabiegów rehabilitacyjnych wraz z ćwiczeniami. Każdy pacjent przechodząc trening rehabilitacyjny zdobywa większą świadomość własnego ciała, wzmacnia problematyczne partie mięśni oraz zostaje przeszkolony z zestawów ćwiczeń, które może bezpiecznie wykonywać w domu.

Stosujemy też najnowsze trendy w medycynie rehabilitacyjnej w postaci pinopresury i igłoterapii. Pinopresura – metoda rehabilitacji, która poprzez stymulację mięśni wpływa na zmniejszenie ich napięcia, działa na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, można ją stosować w napięciach stresowych. Igłoterapia – metoda rehabilitacji niwelująca ostry i chroniczny ból w układzie mięśniowo – szkieletowym poprzez podrażnianie zakończeń nerwowych punktów spustowych (punktów odczuwalnego bólu), co prowadzi do rozluźnienia i uśmierzenia bólu.

Co leczymy?

 • schorzenia układu kostno-mięśniowo-więzadłowego
 • zwyrodnienia i stany zapalne stawów
 • kontuzje
 • rehabilitujemy po zabiegach operacyjnych
 • przygotowujemy do uprawiania sportów letnich i zimowych
 • diagnozujemy i leczymy wady postawy, uczymy jak zachować poprawną postawę ciała.

Jak leczymy?

W naszej ofercie znajdują się:

 1. Elektroterapia
 2. Kinezyterapia
 3. Terapia manualna
 4. Kinezjotejping – zewnętrzna stabilizacja
 5. Kinezjotejping dla kobiet w ciąży
 6. Igłoterapia
 7. Pinopresura
 8. Masaż sportowy
 9. Masaż tkanek głębokich
 10. Masaż limfatyczny
 11. Masaż powięziowy

Kto leczy?

dr hab. Honorata Skubel-Wójcicka

mgr Aleksander Żuk